Afgelopen zaterdag (24 februari) is de Drimmelense VVD langsgegaan bij de inwoners van de Nieuwstraat, Hoepelstraat, Griendwerkerstraat en de Nieuwlandsedijk in Lage Zwaluwe. We hebben vele gesprekken gevoerd met de bewoners en willen dan ook iedereen bedanken voor hun opmerkingen en ideeën. Hieronder volgen de belangrijkste punten. Het moge duidelijk zijn: er is meer dan genoeg te doen voor aanpakkers in Lage Zwaluwe!

Credit: G. LantingOnderhoud straten en gevaarlijke situaties

 • Er wordt te hard gereden in veel straten in het dorp en er zou meer handhaving moeten komen op de snelheidsregels. Drempels remmen de snelheid van de auto’s niet genoeg.
 • Het voetpad bij de Oudeweg is helemaal scheef en er zitten diepe gaten in, waar regenwater in blijft staan (veroorzaakt door bouwverkeer).
 • De bestrating in het dorp heeft veel kuilen waardoor er veel plassen ontstaan als het heeft geregend.
 • Ook de stoepen in Lage Zwaluwe zijn vaak slecht. Dit komt doordat veel auto’s op de stoep parkeren of over de stoep rijden vanwege de krapte van de wegen met het passeren van twee voertuigen. Met een rolstoel of rollator is het dan ook moeilijk door het dorp lopen. Goede wandelroutes zijn nodig.
 • De verkeersremmende maatregelen op de Dirk de Botsdijk zorgen voor gevaarlijke situaties.

Groen in de straat en meer seniorenwoningen

 • Het fietspad naar het station heeft betere verlichting nodig zodat mensen veiliger naar het station toe kunnen.
 • Bewoners van de Nieuwstraat geven aan dat ze graag meer groen in hun straat zien. Meer diversiteit daarin zou erg gewaardeerd worden, alleen groen en zand is niet mooi. Misschien zijn hier mogelijkheden voor bij het nieuwe groenbeleidsplan, waarin de kwaliteit van het groen samen met de buurt bepaald wordt.
 • De Nieuwstraat heeft een aantal bosjes met enorm veel prikkels. Hierdoor spelen kinderen minder graag buiten. Dit kunnen we vervangen met kindvriendelijke bosjes zoals in de rest van de omliggende straten.
 • Er ligt veel hondenpoep op straat. Hierop wordt te weinig gecontroleerd.
 • Er is veel behoefte aan seniorenwoningen in Lage Zwaluwe.

Gemis (buurt)bus en haven Lage Zwaluwe

 • Vanuit de gemeente is er vaak geen goede communicatie naar de burgers. Een voorbeeld is bijvoorbeeld het baggeren in de binnenhaven, dat is niet gecommuniceerd terwijl dat vooraf wel was toegezegd.
 • Het centrum in Lage Zwaluwe is niet levendig genoeg en maakt een verouderde indruk. Een idee zou kunnen zijn om van een winkelunit in de Nieuwstraat een ontmoetingsplaats voor jong en oud te maken. Een plaats waar iedereen binnen kan stappen. Maak ook met een speelplek voor de oudere jongeren.
 • Sinds paaltje bij de brievenbus in de Nieuwstraat is verwijderd, staan daar vaak sporen van auto’s in het gras omdat mensen daar stoppen om een brief te posten. Het zou goed zijn als het paaltje terug zou komen.
 • In het weekend wordt de (buurt)bus gemist.
 • Blijf investeren in de haven van Lage Zwaluwe! De goede weg is ingeslagen maar we moeten nu echt doorzetten zodat toeristen deze haven niet voorbij varen.

Kortom: er zijn nog veel uitdagingen voor echte aanpakkers! VVD Drimmelen heeft al een aantal plannen voor Lage Zwaluwe op een rijtje gezet. Deze zijn hier te vinden: http://vvd-drimmelen.nl/lage-zwaluwe/.

Voor meer informatie, om vragen te stellen of om opmerkingen kwijt te kunnen, kunt u altijd contact opnemen met Janet Crezée uit Lage Zwaluwe via fractie@vvd-drimmelen.nl

Categorieën: Nieuws

Geef een antwoord