Raadslid Janet Crezée op zoek naar plannen en ideeën om eenzaamheid tegen te gaan

Begin deze maand was het de ‘Week tegen Eenzaamheid’. En dat is hard nodig! Steeds meer mensen in Nederland voelen zich namelijk eenzaam. Ook hier bij ons in de gemeente Drimmelen. We kunnen hier allemaal iets tegen doen. Een praatje maken doet vaak al heel veel. Maar we kunnen meer doen! Bij VVD Drimmelen zijn we aan het nadenken hoe we in onze gemeente eenzaamheid tegen kunnen gaan en bespreekbaar kunnen maken. We hebben hiervoor al een aantal plannen. Maar we zijn op zoek naar nog meer goede ideeën. Laat ons je suggestie weten via fractie@vvd-drimmelen.nl.

Verschillende vormen van eenzaamheid

Bij eenzaamheid denken we al snel aan alleenstaande ouderen. Maar eenzaamheid bestaat in veel verschillende vormen. Sommigen voelen zich eenzaam omdat ze inderdaad alleen zijn. Anderen voelen zich juist eenzaam in een groep, bijvoorbeeld omdat ze zich “anders” voelen.

 

Raadslid Janet Crezée

Al deze vormen van eenzaamheid komen steeds vaker voor. Meer mensen wonen alleen, hebben minder sociale contacten. Ze missen ook bijvoorbeeld het praatje bij de bakker omdat boodschappen thuisgebracht worden. Wanneer was jouw laatste gesprek met je buren?

Denk met ons mee!

Bij VVD Drimmelen denken we momenteel hard na hoe we eenzaamheid bespreekbaar kunnen maken in onze gemeente. Én hoe we eenzaamheid tegen kunnen gaan. De komende tijd zullen we hier via onze website en onze Facebookpagina meer over vertellen.

Maar we zijn altijd op zoek naar meer ideeën en plannen. Denk dus met ons mee over hoe we eenzaamheid tegen kunnen gaan. Stuur hiervoor een mail naar fractie@vvd-drimmelen.nl. Het bestrijden van eenzaamheid kunnen wij niet alleen, hier hebben wij elkaar heel hard bij nodig.

Namens de fractie van VVD Drimmelen, raadslid Janet Crezée

Categorieën: Nieuws

Geef een antwoord